O nas


Firma KONWESTUR oraz KONWESTUR II
Firma budowlana - dwa krótkie słowa - ale znaczą dużo więcej. Wraz z pracownikami staramy się aby w naszym przypadku kojarzyły się one z solidnością, profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do każdego szczegółu jaki może zainteresować, lub zaniepokoić naszych klientów.

Trudno określić początek historii firmy. Postaram się przybliżyć nieco genezę firmy Konwestur.
Dzięki Teofilowi Czachorowskiemu Zygmunt Koniecek uzyskał podstawy Ciesielstwa i murarstwa, które wówczas były najważniejszą i najcenniejszą umiejętnością w budownictwie. Zygmunt szlifował swoje umiejętności murarskie pracując w zniszczonej wojną Warszawie, prowadził także małe gospodarstwo rolne.
Swoje umiejętności przekazał jedynemu Synowi, zmarłemu w dniu 30 I 2018 byłemu właścicielowi firmy KONWESTUR - Wiesławowi Koniecek. Dzięki niemu firma nabrała formy prawnej - a wyjście kraju z epoki komunizmu umożliwiło dynamiczny rozwój, zwiększenie kadry i unowocześnienie technologii wykonania robót budowlanych. Wiesław zaś swoją wiedzę podpartą wieloletnim doświadczeniem w budowach obiektów o wysokim poziomie trudności przekazał swojemu synowi - Jarosławowi Koniecek, który w 2007 roku otworzył bliźniaczą firmę KONWESTUR II. Dziś firma KONWESTUR II stara się kontynuować dzieło rozpoczęte kilkadziesiąt lat temu. Bezustannie inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt (szalunki systemowe, maszyny budowlane: koparki, ładowarki teleskopowe, ładowarki burtowe, najbezpieczniejsze i niezawodne elektronarzędzia marki HILTI) Przede wszystkim zaś inwestujemy w ludzi , którzy są bezcennymi i niezastąpionymi elementami w procesie budowy.

Firma opiera się na wieloletniej rodzinnej tradycji - trzonem są głównie osoby blisko spokrewnione z Wiesławem i jego żoną Teresą Koniecek.

W tym miejscu pora na wyjaśnienie nazwy - KONWESTUR
Kon - Koniecek
Wes - Wesołowski
Tur - Turadek

W momencie rejestracji firmy główna kadra składała się z Wiesława Koniecek, Braci Wesołowskich (kuzynów po kądzieli Wiesława), oraz Braci Turadek - braci rodzonych Teresy.
W firmie staramy się zachować rodzinną atmosferę, aby klienci nie czuli się petentami - a kimś z kim chcemy wspólnie stworzyć coś czego oczekują - dom, budynek magazynowy, szkołę, kościół etcetera.

Czujemy się zobowiązani aby kultywować rodzinną tradycję - i trwać na rynku jako firma solidna, którą wyróżnia w branży poziom świadczonych usług. Jednym z dowodów na jakość usług są opinie zadowolonych klientów oraz status Profesjonalnego sprzedawcy.

Konwestur II Jaroslaw Koniecek - Profesjonalny Sprzedawca Oferteo.pl
Równolegle z działalnością budowlaną zajmujemy się także świadczeniem usług agrotechnicznych które oferujemy na podstronie Konwestur usługi agrotechniczne na którą serdecznie zapraszamy. W 2012 r zakupiliśmy kombajn zbożowy New Holland TC5070 i świadczyliśmy usługi zbioru zbóż oraz rzepaku. W nadchodzącym sezonie żniwnym 2018 przedstawimy nową maszynę w "stajni" nowoczesny wysokowydajny kombajn New Holland CX6.80 o szerokości zespołu żniwnego 6,10 m z wbudowanym stołem Vario i dołączanymi kosami bocznymi, oraz z oprzyrządowaniem do zboru kukurydzy na ziarno - 6-cio rzędowa przystawka z kopiowaniem terenu. Dodatkowo sprzęt oferuje możliwość bieżącej kontroli wilgotności zbieranej uprawy, wagi zebranego zboża oraz mapowanie plonów z generatorem map pól.


Na początku 2013 roku "narodziło się" kolejne dziecko grupy KONWESTUR - firma KONWESTUR TRAK - świadcząca usługi tartaczne, przecieranie drzewa wytwarzanie kantówki, łat, kontrłat, desek , drewna opałowego oraz elementów ozdób ogrodowych (pergole, donice, ławki, stoły) i elementów na specjalne zamówienie klienta. Dysponujemy nowym bezpiecznym oraz bezawaryjnym wysokowydajnym sprzetem. Zapraszamy do współpracy.